ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Slut:

32

omgångar

Grundserien: 22
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

60 / 324

matcher spelade ( 18,52 % )

Grundserien: 60 / 132
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,25

målsnitt

Grundserien: 2,25
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Nedflyttningsserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Premijer Liga

Tabell

02.10.2017, 23:22

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Zrinjski
1
10
9
0
1
20
- 7
13
27
4
0
0
9
- 2
12
5
0
1
11
- 5
15
2
Široki Brijeg
7
10
6
1
3
14
- 6
8
19
6
0
0
13
- 1
18
0
1
3
1
- 5
1
3
Željezničar
2
10
6
1
3
14
- 7
7
19
4
1
1
10
- 4
13
2
0
2
4
- 3
6
4
Krupa
4
10
5
3
2
12
- 9
3
18
3
1
0
6
- 1
10
2
2
2
6
- 8
8
5
Mladost Doboj Kakanj
8
10
5
2
3
15
- 11
4
17
4
2
0
12
- 3
14
1
0
3
3
- 8
3
6
Borac Banja Luka
ny
10
5
1
4
8
- 8
0
16
4
1
1
6
- 2
13
1
0
3
2
- 6
3
7
FK Sarajevo
2
10
4
2
4
17
- 10
7
14
2
0
4
9
- 7
6
2
2
0
8
- 3
8
8
GOŠK Gabela
ny
10
4
0
6
9
- 13
-4
12
1
0
3
2
- 5
3
3
0
3
7
- 8
9
9
Radnik Bijeljina
6
10
3
1
6
7
- 16
-9
10
2
1
2
6
- 8
7
1
0
4
1
- 8
3
10
Sloboda Tuzla
5
10
2
3
5
5
- 10
-5
9
1
0
3
1
- 4
3
1
3
2
4
- 6
6
11
Čelik
10
10
2
1
7
9
- 22
-13
7
2
1
1
7
- 4
7
0
0
6
2
- 18
0
12
Vitez
9
10
1
1
8
5
- 16
-11
4
1
1
3
5
- 8
4
0
0
5
0
- 8
0
Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-
Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Skytteliga

Grundserien

Mästerskapsserien

Nedflyttningsserien

Publiksnitt

Spelschema

02.10.2017, 23:22

Juli 2017 Visa matchfakta
Lördag 22 juli 2017
Radnik Bijeljina
0-0
Krupa na Vrbasu

Mladost Doboj Kakanj
1-0
Vitez

 
Söndag 23 juli 2017
Sarajevo
1-2
Zrinjski

Široki Brijeg
2-0
Sloboda Tuzla

Borac Banja Luka
2-0
Čelik

 
Måndag 24 juli 2017
Željezničar
3-1
GOŠK Gabela

 
Lördag 29 juli 2017
Mladost Doboj Kakanj
2-1
Željezničar

Vitez
1-1
Krupa na Vrbasu

Sloboda Tuzla
0-1
Radnik Bijeljina

Zrinjski
1-0
Široki Brijeg

 
Söndag 30 juli 2017
GOŠK Gabela
0-1
Borac Banja Luka

Čelik
0-2
Sarajevo

 

 

Augusti 2017 Visa matchfakta
Fredag 4 augusti 2017
Široki Brijeg
4-0
Čelik

 
Lördag 5 augusti 2017
Radnik Bijeljina
2-1
Zrinjski

Željezničar
1-0
Vitez

 
Söndag 6 augusti 2017
Krupa na Vrbasu
0-0
Sloboda Tuzla

Sarajevo
0-1
GOŠK Gabela

Borac Banja Luka
0-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Lördag 12 augusti 2017
Vitez
0-1
Sloboda Tuzla

Željezničar
2-1
Borac Banja Luka

Zrinjski
1-0
Krupa na Vrbasu

 
Söndag 13 augusti 2017
Čelik
3-0
Radnik Bijeljina

Mladost Doboj Kakanj
1-1
Sarajevo

GOŠK Gabela
2-1
Široki Brijeg

 
Lördag 19 augusti 2017
Krupa na Vrbasu
1-0
Čelik

Sarajevo
0-1
Željezničar

 
Söndag 20 augusti 2017
Radnik Bijeljina
3-1
GOŠK Gabela

Sloboda Tuzla
0-2
Zrinjski

Široki Brijeg
3-1
Mladost Doboj Kakanj

Borac Banja Luka
1-0
Vitez

 
Lördag 26 augusti 2017
Vitez
2-3
Zrinjski

Mladost Doboj Kakanj
3-0
Radnik Bijeljina

Željezničar
0-0
Široki Brijeg

 
Söndag 27 augusti 2017
Čelik
2-2
Sloboda Tuzla

GOŠK Gabela
0-1
Krupa na Vrbasu

Borac Banja Luka
1-1
Sarajevo

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 9 september 2017
Sarajevo
4-0
Vitez

Zrinjski
5-2
Čelik

Sloboda Tuzla
0-1
GOŠK Gabela

 
Söndag 10 september 2017
Krupa na Vrbasu
3-1
Mladost Doboj Kakanj

Radnik Bijeljina
0-2
Željezničar

Široki Brijeg
2-0
Borac Banja Luka

 
Lördag 16 september 2017
Mladost Doboj Kakanj
1-1
Sloboda Tuzla

GOŠK Gabela
0-2
Zrinjski

Vitez
2-0
Čelik

Sarajevo
2-0
Široki Brijeg

 
Söndag 17 september 2017
Željezničar
4-1
Krupa na Vrbasu

Borac Banja Luka
1-0
Radnik Bijeljina

 
Lördag 23 september 2017
Čelik
2-0
GOŠK Gabela

Radnik Bijeljina
1-4
Sarajevo

Sloboda Tuzla
1-0
Željezničar

Zrinjski
2-0
Mladost Doboj Kakanj

 
Söndag 24 september 2017
Krupa na Vrbasu
2-0
Borac Banja Luka

Široki Brijeg
1-0
Vitez

 
Lördag 30 september 2017
Široki Brijeg
1-0
Radnik Bijeljina

Vitez
0-3
GOŠK Gabela

Željezničar
0-1
Zrinjski

 

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Söndag 1 oktober 2017
Sarajevo
2-3
Krupa na Vrbasu

Borac Banja Luka
1-0
Sloboda Tuzla

 
Måndag 2 oktober 2017
Mladost Doboj Kakanj
4-0
Čelik

 
Lördag 14 oktober 2017
Krupa na Vrbasu
15 : 30
Široki Brijeg

Radnik Bijeljina
15 : 30
Vitez

Zrinjski
17 : 00
Borac Banja Luka

Sloboda Tuzla
18 : 00
Sarajevo

 
Söndag 15 oktober 2017
GOŠK Gabela
15 : 30
Mladost Doboj Kakanj

Čelik
18 : 00
Željezničar

 
Lördag 21 oktober 2017
Krupa na Vrbasu
15 : 00
Radnik Bijeljina

Vitez
15 : 00
Mladost Doboj Kakanj

Čelik
15 : 00
Borac Banja Luka

Sloboda Tuzla
17 : 00
Široki Brijeg

Zrinjski
19 : 00
Sarajevo

 
Söndag 22 oktober 2017
GOŠK Gabela
15 : 00
Željezničar

 
Lördag 28 oktober 2017
Krupa na Vrbasu
13 : 30
Vitez

Radnik Bijeljina
13 : 30
Sloboda Tuzla

Željezničar
16 : 30
Mladost Doboj Kakanj

 
Söndag 29 oktober 2017
Sarajevo
13 : 30
Čelik

Široki Brijeg
16 : 30
Zrinjski

Borac Banja Luka
17 : 30
GOŠK Gabela

 

 

November 2017 Visa matchfakta
Lördag 4 november 2017
Mladost Doboj Kakanj
13 : 30
Borac Banja Luka

Čelik
13 : 30
Široki Brijeg

Vitez
13 : 30
Željezničar

Zrinjski
16 : 30
Radnik Bijeljina

Sloboda Tuzla
16 : 30
Krupa na Vrbasu

 
Söndag 5 november 2017
GOŠK Gabela
13 : 30
Sarajevo

 
Lördag 18 november 2017
Krupa na Vrbasu
13 : 00
Zrinjski

Radnik Bijeljina
13 : 00
Čelik

Sloboda Tuzla
16 : 00
Vitez

Sarajevo
16 : 00
Mladost Doboj Kakanj

 
Söndag 19 november 2017
Široki Brijeg
16 : 00
GOŠK Gabela

Borac Banja Luka
18 : 00
Željezničar

 
Lördag 25 november 2017
Čelik
13 : 00
Krupa na Vrbasu

Mladost Doboj Kakanj
13 : 00
Široki Brijeg

Zrinjski
16 : 00
Sloboda Tuzla

 
Söndag 26 november 2017
GOŠK Gabela
13 : 00
Radnik Bijeljina

Vitez
13 : 00
Borac Banja Luka

Željezničar
16 : 00
Sarajevo

 

 

December 2017 Visa matchfakta
Lördag 2 december 2017
Sarajevo
13 : 00
Borac Banja Luka

Krupa na Vrbasu
13 : 00
GOŠK Gabela

Sloboda Tuzla
16 : 00
Čelik

Zrinjski
16 : 00
Vitez

 
Söndag 3 december 2017
Radnik Bijeljina
13 : 00
Mladost Doboj Kakanj

Široki Brijeg
16 : 00
Željezničar

 
Fredag 8 december 2017
GOŠK Gabela
13 : 00
Sloboda Tuzla

 
Lördag 9 december 2017
Čelik
13 : 00
Zrinjski

Mladost Doboj Kakanj
13 : 00
Krupa na Vrbasu

Željezničar
16 : 00
Radnik Bijeljina

 
Söndag 10 december 2017
Vitez
13 : 00
Sarajevo

Borac Banja Luka
17 : 00
Široki Brijeg