ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Slut:

32

omgångar

Grundserien: 22
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

30 / 324

matcher spelade ( 9,26 % )

Grundserien: 30 / 132
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

1,93

målsnitt

Grundserien: 1,93
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Nedflyttningsserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Premijer Liga

Tabell

20.08.2017, 22:40

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Željezničar
2
5
4
0
1
8
- 4
4
12
3
0
0
6
- 2
9
1
0
1
2
- 2
3
2
Zrinjski
1
5
4
0
1
7
- 3
4
12
2
0
0
2
- 0
6
2
0
1
5
- 3
6
3
Mladost Doboj Kakanj
8
5
3
1
1
6
- 5
1
10
2
1
0
4
- 2
7
1
0
1
2
- 3
3
4
Radnik Bijeljina
6
5
3
1
1
6
- 5
1
10
2
1
0
5
- 2
7
1
0
1
1
- 3
3
5
Široki Brijeg
7
5
3
0
2
10
- 4
6
9
3
0
0
9
- 1
9
0
0
2
1
- 3
0
6
Borac Banja Luka
ny
5
3
0
2
5
- 3
2
9
2
0
1
3
- 1
6
1
0
1
2
- 2
3
7
Krupa
8
5
1
3
1
2
- 2
0
6
1
1
0
1
- 0
4
0
2
1
1
- 2
2
8
GOŠK Gabela
ny
5
2
0
3
5
- 8
-3
6
1
0
1
2
- 2
3
1
0
2
3
- 6
3
9
FK Sarajevo
3
5
1
1
3
4
- 5
-1
4
0
0
3
1
- 4
0
1
1
0
3
- 1
4
10
Sloboda Tuzla
5
5
1
1
3
1
- 5
-4
4
0
0
2
0
- 3
0
1
1
1
1
- 2
4
11
Čelik
10
5
1
0
4
3
- 9
-6
3
1
0
1
3
- 2
3
0
0
3
0
- 7
0
12
Vitez
9
5
0
1
4
1
- 5
-4
1
0
1
1
1
- 2
1
0
0
3
0
- 3
0
Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-
Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Skytteliga

Grundserien

Mästerskapsserien

Nedflyttningsserien

Publiksnitt

Spelschema

20.08.2017, 22:40

Juli 2017 Visa matchfakta
Lördag 22 juli 2017
Radnik Bijeljina
0-0
Krupa na Vrbasu

Mladost Doboj Kakanj
1-0
Vitez

 
Söndag 23 juli 2017
Sarajevo
1-2
Zrinjski

Široki Brijeg
2-0
Sloboda Tuzla

Borac Banja Luka
2-0
Čelik

 
Måndag 24 juli 2017
Željezničar
3-1
GOŠK Gabela

 
Lördag 29 juli 2017
Mladost Doboj Kakanj
2-1
Željezničar

Vitez
1-1
Krupa na Vrbasu

Sloboda Tuzla
0-1
Radnik Bijeljina

Zrinjski
1-0
Široki Brijeg

 
Söndag 30 juli 2017
GOŠK Gabela
0-1
Borac Banja Luka

Čelik
0-2
Sarajevo

 

 

Augusti 2017 Visa matchfakta
Fredag 4 augusti 2017
Široki Brijeg
4-0
Čelik

 
Lördag 5 augusti 2017
Radnik Bijeljina
2-1
Zrinjski

Željezničar
1-0
Vitez

 
Söndag 6 augusti 2017
Krupa na Vrbasu
0-0
Sloboda Tuzla

Sarajevo
0-1
GOŠK Gabela

Borac Banja Luka
0-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Lördag 12 augusti 2017
Vitez
0-1
Sloboda Tuzla

Željezničar
2-1
Borac Banja Luka

Zrinjski
1-0
Krupa na Vrbasu

 
Söndag 13 augusti 2017
Čelik
3-0
Radnik Bijeljina

Mladost Doboj Kakanj
1-1
Sarajevo

GOŠK Gabela
2-1
Široki Brijeg

 
Lördag 19 augusti 2017
Krupa na Vrbasu
1-0
Čelik

Sarajevo
0-1
Željezničar

 
Söndag 20 augusti 2017
Radnik Bijeljina
3-1
GOŠK Gabela

Sloboda Tuzla
0-2
Zrinjski

Široki Brijeg
3-1
Mladost Doboj Kakanj

Borac Banja Luka
1-0
Vitez

 
Lördag 26 augusti 2017
Vitez
16 : 00
Zrinjski

Mladost Doboj Kakanj
16 : 00
Radnik Bijeljina

Željezničar
16 : 00
Široki Brijeg

 
Söndag 27 augusti 2017
Čelik
16 : 00
Sloboda Tuzla

GOŠK Gabela
16 : 00
Krupa na Vrbasu

Borac Banja Luka
16 : 00
Sarajevo

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 9 september 2017
Zrinjski
16 : 00
Čelik

Sloboda Tuzla
16 : 00
GOŠK Gabela

Krupa na Vrbasu
16 : 00
Mladost Doboj Kakanj

Sarajevo
16 : 00
Vitez

Široki Brijeg
16 : 00
Borac Banja Luka

Radnik Bijeljina
16 : 00
Željezničar

 
Lördag 16 september 2017
Sarajevo
16 : 00
Široki Brijeg

Željezničar
16 : 00
Krupa na Vrbasu

Borac Banja Luka
16 : 00
Radnik Bijeljina

Mladost Doboj Kakanj
16 : 00
Sloboda Tuzla

Vitez
16 : 00
Čelik

GOŠK Gabela
16 : 00
Zrinjski

 
Lördag 23 september 2017
Čelik
16 : 00
GOŠK Gabela

Široki Brijeg
16 : 00
Vitez

Radnik Bijeljina
16 : 00
Sarajevo

Krupa na Vrbasu
16 : 00
Borac Banja Luka

Sloboda Tuzla
16 : 00
Željezničar

Zrinjski
16 : 00
Mladost Doboj Kakanj

 
Lördag 30 september 2017
Široki Brijeg
16 : 00
Radnik Bijeljina

Sarajevo
16 : 00
Krupa na Vrbasu

Borac Banja Luka
16 : 00
Sloboda Tuzla

Željezničar
16 : 00
Zrinjski

Mladost Doboj Kakanj
16 : 00
Čelik

Vitez
16 : 00
GOŠK Gabela