ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 4 september 2019
Slut: -

34

lag

1+5

omgångar

34/63

matcher spelade

Kvalomgång

2 matcher

4 september 2019

Första omgången

2x16 matcher

18 september 2019
Returer 1-2 oktober 2019

Andra omgången

2x8 matcher

Kvartsfinaler

2x4 matcher

Semifinaler

2x2 matcher

Final

1 match

 

 

Kupa e Shqipërisë
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

02.10.2019, 21:50

Match 2:2
Tisdag 1 oktober 2019
Luftëtari Gjirokastër
2-1
Turbina Cërrik

Information Luftëtari Gjirokastër vidare med sammanlagt 3-1.

Partizani Tirana
1-0
Vora

Information Partizani Tirana vidare med sammanlagt 4-0.

Kukësi
6-0
Shkumbini Peqin

Information Kukësi vidare med sammanlagt 9-1.

Onsdag 2 oktober 2019
Teuta Durrës
6-2
Tërbuni Pukë

Information Teuta Durrës vidare med sammanlagt 8-2.

Flamurtari
5-0
Veleçiku Koplik

Information Flamurtari vidare med sammanlagt 7-3.

Tirana
4-0
Shënkolli

Information Tirana vidare med sammanlagt 4-0.

Kastrioti Krujë
1-0
Iliria Fushë-Krujë

Information Kastrioti Krujë vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Vllaznia Shkodër
2-0
Burreli

Information Vllaznia Shkodër vidare med sammanlagt 3-0.

Dinamo Tirana
0-1
Erzeni Shijak

Information Erzeni Shijak vidare med sammanlagt 4-0.

Besëlidhja Lezhë
1-0
Korabi Peshkopi

Information Besëlidhja Lezhë vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Skënderbeu Korçë
0-2
Devolli

Information Skënderbeu Korçë vidare med sammanlagt 4-3.

Laçi
4-0
Elbasani

Information Laçi vidare med sammanlagt 4-0.

Bylis
1-2
Pogradeci

Information Bylis vidare med sammanlagt 5-2.

Besa Kavajë
2-0
Egnatia Rrogozhinë

Information Besa Kavajë vidare med sammanlagt 3-0.

Oriku
0-2
Lushnja

Information Lushnja vidare med sammanlagt 4-1.

Kamza
0-3
Apolonia Fier

Information Apolonia Fier vidare med sammanlagt 6-0.

Match 1:2
Onsdag 18 september 2019
Tërbuni Pukë
0-2
Teuta Durrës

Veleçiku Koplik
3-2
Flamurtari

Shënkolli
0-0
Tirana

Iliria Fushë-Krujë
2-1
Kastrioti Krujë

Burreli
0-1
Vllaznia Shkodër

Erzeni Shijak
3-0
Dinamo Tirana

Korabi Peshkopi
2-1
Besëlidhja Lezhë

Devolli
1-4
Skënderbeu Korçë

Elbasani
0-0
Laçi

Turbina Cërrik
0-1
Luftëtari Gjirokastër

Pogradeci
0-4
Bylis

Egnatia Rrogozhinë
0-1
Besa Kavajë

Lushnja
2-1
Oriku

Vora
0-3
Partizani Tirana

Shkumbini Peqin
1-3
Kukësi

Apolonia Fier
Avbr
Kamza

 

Visa matchfakta

Kvalomgång

04.09.2019, 22:12

Onsdag 4 september 2019
Vora
*0-0 f
Luzi 2008

Information Vora vidare efter 4-3 på straffar.

Tomori Berat
0-3
Shkumbini Peqin

 

Skytteliga

-