ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 2 september 2018
Slut: -

34

lag

1+5

omgångar

54/63

matcher spelade

2 matcher

2 september 2018

Första omgången

2x16 matcher

12 september 2018
Returer 25-26 september 2018

Andra omgången

2x8 matcher

22-24 januari 2019
Returer 6 februari 2019

Kvartsfinaler

2x4 matcher

12-13 mars 2019
Returer 27 mars 2019

Semifinaler

2x2 matcher

Final

1 match

 

 

Kupa e Shqipërisë
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

13.03.2019, 21:58

Match 2:2
Onsdag 27 mars 2019
Luftëtari Gjirokastër
-
Partizani

Kukësi
-
Teute Durrës

Skënderbeu Korçë
Inst
Kamza

Laçi
-
Tirana

Match 1:2
Tisdag 12 mars 2019
Partizani
1-2
Luftëtari Gjirokastër

1-0 Bruno Telushi (42)

1-1 Realdo Fili (54)
1-2 Rustem Hoxha (90)

Teute Durrës
2-2
Kukësi

1-2 Tomislav Bušić (85)
2-2 Esin Hakaj (90)

0-1 Reginaldo (45)
0-2 Vasil Shkurtaj (53)

Onsdag 13 mars 2019
Kamza
Inst
Skënderbeu Korçë

Tirana
3-0
Laçi

1-0 Michael Ngoo (53)
2-0 Michael Ngoo (66)
3-0 Edon Hasani (73)

 

 

 

Visa matchfakta

Andra omgången

26.09.2018, 23:59

Match 2:2
Onsdag 6 februari 2019
Skënderbeu Korçë
3-0
Besëlidhja Lezhë

1-0 Kristi Vangjeli (57)
2-0 Leonit Abazi (72)
3-0 Blerim Krasniqi (84)

 

Information Skënderbeu Korçë vidare med sammanlagt 5-1.

Partizani Tirana
3-0
Kastrioti Krujë

1-0 Rubin Hebaj (34)
2-0 Emmanuel Mensah (60)
3-0 Eraldo Çinari (64)

 

Information Partizani Tirana vidare med sammanlagt 7-2.

Luftëtari Gjir…
0-0
Egnatia Rrogozhinë

Information Luftëtari Gjirokastër vidare med sammanlagt 3-0.

Kamza
1-0
Vllaznia Shkodër

1-0 Enea Bitri (63)

 

Information Kamza vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Kukësi
2-0
Apolonia Fier

1-0 Vasil Shkurtaj (29)
2-0 Valon Ethemi (79)

 

Information Kukësi vidare med sammanlagt 3-2.

Laçi
3-0
Bylis

1-0 Ndricim Shtubina (straff, 9)
2-0 Sebastian Toro (26)
3-0 Eglentin Gjoni (44)

 

Information Laçi vidare med sammanlagt 3-2.

Teuta Durrës
4-0
Lushnja

1-0 Uendi Vecaj (30)
2-0 Uendi Vecaj (31)
3-0 Lorenco Vila (50)
4-0 Latif Amadu (60)

 

Information Teuta Durrës vidare med sammanlagt 7-1.

Flamurtari
1-0
Tirana

1-0 Elton Caté (49)

 

Information Tirana vidare med sammanlagt 2-1.

Match 1:2
Tisdag 22 januari 2019
Besëlidhja Lezhë
1-2
Skënderbeu Korçë

1-1 Oumar Camara (26)

0-1 Otto John (10)
1-2 Nazmi Gripshi (51)

Kastrioti Krujë
2-4
Partizani Tirana

1-0 Jurgen Vatnikaj (13)
2-3 Juljan Shehu (71)

1-1 Rubin Hebaj (31)
1-2 Emmanuel Mensah (42)
1-3 Lorenc Trashi (70)
2-4 Rubin Hebaj (75)

Onsdag 23 januari 2019
Egnatia Rrogozhinë
0-3
Luftëtari Gjir…

 

0-1 Behar Ramadani (straff, 50)
0-2 Ismael Dunga (56)
0-3 Donald Rapo (83)

Vllaznia Shkodër
2-1
Kamza

1-1 Antonio Marku (58)
2-1 Silvio (77)

0-1 Xhuljo Mehmeti (19)

Apolonia Fier
2-1
Kukësi

1-0 Mario Gjata (42)
2-0 Taulant Hysenshahaj (90)

2-1 Valon Ethemi (90)

Bylis
2-0
Laçi

1-0 Mario Bytyçi (50)
2-0 Mario Barjamaj (84)

 

Lushnja
1-3
Teuta Durrës

1-3 Ervis Gjyla (85)

0-1 Sheriff Kallaku (straff, 30)
0-2 Lorenco Vila (36)
0-3 Gerhard Progni (51)

Torsdag 24 januari 2019
Tirana
2-0
Flamurtari

1-0 Michael Ngoo (35)
2-0 Erjon Hoxhallari (40)

 

 

Visa matchfakta

Första omgången

02.09.2018, 23:59

Match 2:2
Tisdag 25 september 2018
Partizani Tirana
4-0
Tërbuni Pukë

Information Partizani Tirana vidare med sammanlagt 5-0.

Tirana
4-0
Iliria Fushë-Krujë

Information Tirana vidare med sammanlagt 8-1.

Onsdag 26 september 2018
Laçi
9-0
Naftëtari Kuçovë

Information Laçi vidare med sammanlagt 14-0.

Skënderbeu Korçë
4-0
Veleçiku Koplik

Information Skënderbeu Korçë vidare med sammanlagt 7-0.

Luftëtari Gjirkastër
1-0
Vora

Information Luftëtari Gjirkastër vidare med sammanlagt 5-0.

Kamza
2-2
Besa Kavajë

Information Kamza vidare med sammanlagt 4-2.

Vllaznia Shkodër
1-0
Burreli

Information Vllaznia Shkodër vidare med sammanlagt 2-1.

Kastrioti Krujë
1-0
Korabi Peshkopi

Information Kastrioti Krujë vidare med sammanlagt 2-1.

Egnatia Rrogozhinë
0-0
Dinamo Tirana

Information Egnatia Rrogozhinë vidare med sammanlagt 1-0.

Erzeni Shijak
1-3
Besëlidhja Lezhë

Information Besëlidhja Lezhë vidare med sammanlagt 5-1.

Apolonia Fier
3-2
Pogradeci

Information Apolonia Fier vidare med sammanlagt 4-2.

Bylis
4-1
Tomori Berat

Information Bylis vidare med sammanlagt 5-3.

Lushnja
2-2
Shënkolli

Information Lushnja vidare med sammanlagt 4-3.

Teuta Durrës
4-2
Turbina Cërrik

Information Teuta Durrës vidare med sammanlagt 7-2.

Flamurtari
1-0
Shkumbini Peqin

Information Flamurtari vidare med sammanlagt 2-0.

Kukësi
4-1
Oriku

Information Kukësi vidare med sammanlagt 6-2.

Match 1:2
Onsdag 12 september 2018
Veleçiku Koplik
0-3
Skënderbeu Korçë

Vora
0-4
Luftëtari Gjirkastër

Tërbuni Pukë
0-1
Partizani Tirana

Besa Kavajë
0-2
Kamza

Burreli
1-1
Vllaznia Shkodër

Korabi Peshkopi
1-1
Kastrioti Krujë

Dinamo Tirana
0-1
Egnatia Rrogozhinë

Besëlidhja Lezhë
2-0
Erzeni Shijak

Naftëtari Kuçovë
0-5
Laçi

Shkumbini Peqin
0-1
Flamurtari

Turbina Cërrik
0-3
Teuta Durrës

Shënkolli
1-2
Lushnja

Iliria Fushë-Krujë
1-4
Tirana

Tomori Berat
2-1
Bylis

Pogradeci
0-1
Apolonia Fier

Oriku
1-2
Kukësi

 

Visa matchfakta

Söndag 2 september 2018
Veleçiku
3-0
Klosi

Elbasani
0-1
Oriku

 

Skytteliga

26.09.2018, 23:59

-